ENG

Rady a tipy

Nejčastěji kladené otázky k únikovým hrám

V kolik máme přijít? Dorazte ideálně 5-10 minut před začátkem hry. Budete mít čas se rozkoukat a my vás uvedeme do děje. Pokud přijdete pozdě, okradete sami sebe o čas. Hry jsou rezervovány na přesný čas a s ohledem na hráče, kteří přijdou po vás, není možné s časovým oknem hýbat.

Potřebuju změnit rezervaci. Co mám dělat? Ohledně změn rezervací nás, prosím, kontaktujte alespoň 48 hodin předem na uvedený e-mail nebo telefon. Zde najdete veškeré kontakty

Co si mám vzít na sebe? Oblékněte si cokoliv pohodlného. V únikových hrách se budete pohybovat a hledat indicie po celé místnosti. Počítejte také s tím, že únikové hry jsou v podzemních prostorách. I v létě u nás snesete dlouhý rukáv.

Můžou hrát i cizinci? Ano, hry nabízíme v českém i anglickém jazyce. Výběr jazykové mutace provedete během rezervace.

Proč je u her omezený počet hráčů? Počet hráčů se u většiny her pohybuje mezi 2 až 6 lidmi. Je to z toho důvodu, že ve více lidech si budete spíše překážet než pomáhat. Pokud je vaše parta velká, rozdělte se na dva týmy nebo využijte naši nabídku teambuildingových únikových her.

Jsou únikové hry vhodné i pro děti? Hledáte-li únikové hry pro děti, vyberte si Jungle, Zlobr, Gulliverovu cestu, Buddhovu stopu, nebo únikovou hru Kryštof Kolumbus. U ostatních her je doporučený věk od 15 let. Doupě neřesti je určené pro hráče od 18 let.

Máte bezbariérový přístup? Únikové hry jsou v podzemních prostorách, kam bezbariérový přístup bohužel není.

Kde můžeme zaparkovat? Karlín: Pokud k nám jedete autem, využijte placené parkovací zóny přímo před domem. Dobrá zpráva je, že o víkendech jsou zdarma.
Holešovice: Zkuste najít místo za čerpací stanicí před domem nebo na placené zóně v ul. Vrbenského jen 2min od her.

Několik užitečných rad k únikovým hrám

Hledejte všude

Indicie můžete najít kdekoliv. Podívejte se na zadní stranu obrazů, pod ubrus, do hrníčku, nebo pod koberec. Výjimkou nejsou ani dvojitá dna a falešné cihly. Každý předmět prozkoumejte shora, zespoda, zevnitř, zvenku, otočte ho naruby a pak pro jistotu všechno ještě jednou zopakujte.

Všechno k něčemu slouží

Při hledání vycházejte z toho, že každá věc v místnosti má svůj účel. I zdánlivé detaily, jako jsou například malůvky nebo rytiny, mohou být pro postup ve hře klíčové. Proto během hry nic nepodceňte a buďte po celou dobu pozorní.

Nebojte se nápovědy

Každá úniková hra je koncipovaná tak, aby vám zabrala přibližně hodinu času. Když se na něčem opravdu zaseknete, nestyďte se a řekněte si o nápovědu. Získáte díky tomu čas projít si hru celou a zbytečně neztratíte drahocenné minuty.

Přemýšlejte mimo zajeté stereotypy

V únikovkách nejsou žádná pravidla a může se v nich dít opravdu cokoliv. Věci mají vícero účelů, šifry vyluštíte mnoha způsoby. Obecně platí, že věci můžete řadit nejen podle velikosti, ale také podle abecedy, barevného spektra, shora dolů nebo zdola nahoru.

Hledejte symboly

K vyluštění šifry můžete potřebovat i vícero dílčích předmětů. Pokud na dvou předmětech najdete stejné symboly nebo barvy, věřte, že to není náhodou. Tyto předměty spolu opravdu souvisí.

Komunikujte mezi sebou

Komunikace je jednou ze zásadních dovedností pro úspěšné dokončení únikovky. Hlaste si navzájem všechno. Jaký zámek jste našli nebo jaký kód potřebujete, že jste našli zvláštní předmět, obrázek nebo vyrytý symbol. U většiny únikovek platí, že všechno v místnosti má nějaký smysl a matoucích stop, které nemají žádné využití, je minimum.

Nepoužívejte hrubou sílu

Ve hře využívejte pouze logiku. Právě ta vám otevře všechny zámky. Nikdy nepoužívejte hrubou sílu. Pokud některé mechanismy či zámky otevřete násilím, možná budete mít pocit, že jste si pomohli. Opak je pravdou. Nejspíš se sami předběhnete, najednou budete mít předměty a šifry, které vám budou k ničemu a nebudete se ve hře orientovat. Nebo naopak některou část hry přeskočíte a ve finále vás bude mrzet, že zrovna „tohle“ jste si neprožili. Nehledě na to, že násilím můžete něco zničit nebo zkomplikovat situaci skupině, která přijde po vás.

Mějte trpělivost a buďte rozvážní

Našli jste předmět, který vypadá užitečně? Zamyslete se, jak ho využít. Rozhlédněte se kolem sebe a hledejte podobné barvy, tvary nebo symboly. Co dalšího potřebujete, abyste se pohnuli dál? Nejednejte hekticky, ale říkejte nápady nahlas. Kreativní skupinové myšlení je v únikových hrách velmi důležité.

Využijte tužku a papír

Ve většině únikovek máte k dispozici tužku a papír. Využijte je. Každý vyluštěný kód si zaznamenejte a po použití odškrtněte. Díky tomuto postupu nezapomenete na žádný kód, který jste objevili například na začátku hry, ale doposud jste ho nepoužili.

(Téměř) vše je na jedno použití

Málokdy se stane, že nějakou věc použijete víckrát. Když nevíte kudy kam, zaměřte se na předměty, které jste doposud nepoužili. Klíče a šifry, které už vám posloužily, skladujte stranou.

Používejte mechanické zámky správně

Jste přesvědčeni, že zadáváte správný kód, ale zámek se ne a ne otevřít? Zkuste srovnat jednotlivé kroužky znovu do roviny. Pozor si dejte také na to, v jaké poloze se má kód nacházet. Zlehka „zakvedlejte“ stříbrným očkem zámku nebo ho lehce zamáčkněte. Stále vám zámek nejde otevřít? V tom případě máte asi opravdu špatný kód.

Naši partneři

Víte, že existují portály sdružující pouze únikové hry? Mrkněte například na Escape-games.cz, ExitGames.cz nebo Kudyznudy.cz.

Vyzkoušet můžete i zahraniční server Inspirock.com.