ENG

5 tipů, jak se připravit na první únikovou hru

Chystáte se poprvé na únikovku a nevíte, co můžete očekávat? V tom případě se vám budou hodit naše tipy a doporučení. Uvidíte, že únikové hry jsou především zábava a jakmile je jednou zkusíte, nebudete chtít přestat.

1. Zvolte si vhodnou únikovku

Začneme tím nejdůležitějším, ale často opomíjeným bodem. Než se vydáte na únikovku, dobře si rozmyslete, jaká hra je pro vás vhodná. Pokud bude příliš snadná, proklouznete do finále v rekordně krátkém čase a hru si neužijete. Nepřeceňte ale své možnosti a nevyberte si hru zbytečně složitou. V takovém případě byste do finále vůbec dorazit nemuseli a to je škoda.

Pouštíte se do hry s dětmi? Pak si vyberte jednu z našich únikovek určených přímo pro mladé hráče. Patří mezi ně Jungle, Zlobr, Kryštof Kolumbus nebo Gulliverova cesta

2. Vyberte si správné hráče

Většina únikových her je vhodných pro dva až šest hráčů. Promyslete si, s kým se k nám vydáte. Snažte se složit partu z co nejvíce rozdílných lidí, pomůže vám to takzvaně vystrčit hlavu z krabice a vidět věci z různých úhlů pohledu. Vemte s sebou někoho analytického, pečlivého a také nápaditého. A nezapomeňte: Před začátkem hry věnujte pečlivou pozornost slovům obsluhy. Nastražte uši, aby vám nic podstatného neuniklo. 

3. Vytvořte tým a rozdělte si úkoly

Jste tým a jako tým musíte pracovat. Jen tak budete mít šanci na úspěch. Přesto se ale váš tým nebojte rozdělit do menších skupin. Rozdělte si úkoly, prozkoumejte místo, komunikujte a buďte kreativní. Kdykoliv něco objevíte, hlaste to spoluhráčům. Pamatujte, že v únikovkách platí pravidlo jeden za všechny, všichni za jednoho

4. Pohodlně se oblékněte

Pohodlné oblečení je důležitou součástí přípravy na hru. V únikovce budete řešit mnoho úkolů. Čeká vás prolézání tajnými dveřmi nebo objevování skrytých místností. Na podpatcích nebo v obleku se vám rozhodně dobře hýbat nebude. Co si tedy vzít na sebe? Ideální jsou pohodlné kalhoty, tričko a tenisky. 

5. Nebojte se

Některé hry jsou strašidelné. Například Upíří hrobka vás zavede do krypty opředené děsivým tajemstvím vražd mladých a krásných slečen z bohatých rodin. Nemusíte se ale bát tmy ani upírů. Pamatujte, že vše je jen hra a na druhé straně se skrývá obsluha, která vám bude vždy nápomocná. Zachovejte si čistou hlavu a snažte se co nejdříve dostat do cíle. 

I když…před vstupem do tajemné komnaty si raději zopakujte, jakým způsobem se dají přelstít upíři. Jen pro jistotu. 

Ať už jdete s kolegy z práce, s partnerem nebo s dětmi, nejdůležitější je, abyste si únikovku užili. Přijďte odpočatí a dobře naladění. Se vším ostatním vám pomůžeme. Teď už zbývá jediné. Vyberte si hru.