ENG

Typy hráčů únikových her. Poznáte se v nich?

Každý hráč je jiný, přesto mají něco společného. Zkušený room master pozná charakteristiku hráčů na první pohled a díky tomu ví, jak s nimi komunikovat. Sepsali jsme pro vás nejčastější typy hráčů únikových her. Najdete se v nich?

Každý hráč je jiný, přesto mají něco společného. Zkušený room master pozná charakteristiku hráčů na první pohled a díky tomu ví, jak s nimi komunikovat. Sepsali jsme pro vás nejčastější typy hráčů únikových her. Najdete se v nich? 

Nováček   

Tento hráč je na únikovce poprvé a vše je pro něj nové. Překvapuje ho, že skupinu při hře room master vidí a dokáže jim trefně poradit. Také se bojí, že se z uzavřené místnosti nedostane v případě prohry ven. Našli jste se v této charakteristice? Vyzkoušejte únikovku Jungle, ta je pro nováčky jako dělaná.  

Chytrolín 

Chytrolín je pravým opakem nováčka. Na únikovce je už po několikáté a vše zná. Nebo si to alespoň myslí. Spoluhráčům bere předměty z rukou, doplňuje věty room mastera a každému skáče do řeči. Prozradíme vám jedno malé tajemství. Občas máme radost, když chytrolínům dáme natolik zapeklitou hádanku, že se u ní pořádně zapotí. Třeba jako ve hře Agent 007

Podržtaška

Podržtašku uvidíte stát opodál, jakoby se do hry vůbec nechtěl zapojovat. Je málomluvný a spíš plní rozkazy ostatních než aby byl sám iniciativní. Ale nenechte se mýlit. Právě tento hráč několikrát za hru přijde s brilantním nápadem nebo potichu vyřeší složitou hádanku. Bavit ho budou originální rekvizity, třeba právě ty, které najdete ve hře Buddhova stopa

Ředitel 

Ředitel je typ hráče, který musí mít všechno a všechny pod kontrolou. Není s ním moc zábavy, za to z jeho strany stále přichází rozkazy a rady, jak ve hře postupovat. Někdy může ostatním členům týmu lézt trochu na nervy, ale je nutné dodat, že dokáže partu také stmelit a dostat z lidí to nejlepší. Jako ve vodě se bude cítit ve hře Maphia, která začíná již samotnou rezervací. 

Strašpytel 

Tento typ hráče se bojí jakékoliv únikovky, která je alespoň trochu strašidelná. Musíte ho trochu přemlouvat, ale nakonec s vámi projde úplně každou hrou. Jeho vyděšené výkřiky dávají celé hře tu správnou atmosféru a bez něj by to prostě nebylo ono. Znáte někoho takového? Vemte ho na Upíří hrobku!  

Kazitel 

Kazitel je takový slon v porcelánu. Má spoustu nápadů a nebojí se je použít. Při své honbě za výhrou neváhá zničit, co mu přijde pod ruku. Nedělá to schválně, ale v zápalu vášně nevidí napravo nalevo. Díky těmto hráčům máme možnost se stále zlepšovat a vytvářet hry složitější. Znáte nějakého Kazitele? Pozvěte ho na online hru Šance žít. K té potřebuje jen svůj počítač a bystrou mysl.