ENG

Únikové hry inspirované filmy. Znáte je všechny?

Jste fanoušky zábavných a napínavých filmů? Pak si určitě zamilujete únikové hry inspirované těmi nejlepšími snímky. Přeneste se do klubu amerického mafiána Al Capone, zachraňte svět jako tajný agent 007 nebo se prostřednictvím deskové hry nechte vtáhnout do džungle.

Úniková hra Al Capone

Jméno Al Capone jste už určitě slyšeli. Muž, který se celým jménem jmenoval Alfonso Capone, byl v polovině 20. století považován za symbol organizovaného zločinu. Disponoval obrovským bohatstvím, které získal především díky pašování alkoholu a následně jeho nelegálním prodejem. Ovládl svět prostituce, hazardu a dokázal uplatit naprosto kohokoliv od podnikatelů, policistů až po soudce. Jeho příběh dosud hýbe světem kriminalistiky, ale také kinematografie. 

Díky naší únikové hře Al Capone se do světa mafie a americké prohibice přeneste i vy. Ocitnete se v Caponeho klubu. Vaším úkolem bude hledat důkazy, které jsou zde ukryté a dostat se ven dříve než dorazí konkurenční Moranův gang a klub i s vámi zapálí…. Tak rychle, čas neúprosně běží!

Úniková hra Agent 007

Jmenuji se Bond. James Bond.” Tuto legendární hlášku poprvé pronesl Sean Connery roku 1962. Od té doby je neodmyslitelnou součástí všech filmů o agentovi, který slouží v britské tajné službě MI6. James Bond, známý také jako agent 007, je miláčkem diváků po celém světě. 

Chcete si vyzkoušet, jaké to je být největším hrdinou všech dob? Díky únikovce Agent 007 máte šanci. Vedení tajné služby vás pověří kontrolou vlaku a zneškodněním bomby. Na nádraží v Prestonu byla pravděpodobně nastražena časovaná bomba XG21 a vaším úkolem je zabránit nebezpečí za jakoukoliv cenu. Jste připraveni zachránit svět? 

Úniková hra Gulliverova cesta

Gulliverovy cesty jsou fantastickým cestopisem anglického spisovatele Jonathana Swifta. Napsal je již v první polovině 18. století a vypráví v nich o lodním lékaři a kapitánovi Lemuelovi Gulliverovi, který prožívá neuvěřitelná dobrodružství. Na svých cestách se zastaví u maličkých obyvatel Liliputu, brobdingnackých obrů, učenců na létajícím ostrově Laputa nebo moudrých koní Hvajninimů. Gulliverovy cesty se dočkaly i několika filmových zpracování a oslovily diváky po celém světě. 

Ponořte se do fantastických příběhů i vy. Pokusíte se Gulliverovo vyprávění potvrdit třeba tím, že je sami prožijete. Vaším úkolem bude prozkoumat Gulliverův pokoj a najít zápisky z cest. Když doplníte jeho příběh, přineste důkazy o tom, že si Gulliver celé vše nevymyslel. Úniková hra Gulliverova cesta je vhodná pro rodiny s dětmi. 

Úniková hra Zlobr 

„Já doufal, že to skončí šťastně.” Pamatujete si, kdo toto přání vyslovil? Ano, byl to oslík v známém animovaném filmu Shrek. Stal se prvním animovaným filmem, který získal Oscara. Postavám propůjčily svůj hlas známé hvězdy jako Mike Myers, Eddie Murphy nebo například Cameron Diaz. Příběh zlobra, který žije v bažině a do jehož klidného životního příběhu vkročí záchrana princezny, si získal srdce malých i velkých diváků po celém světě. 

Pokud je i vaše rodina fanouškem Shreka a jeho dobrodružství, úniková hra Zlobr je pro vás jako dělaná. Vtáhne vás do děje, ve kterém musíte pomoci zlobrovi získat zpět jeho bažinu. Nenechte ho v tom samotného, jinak tuhle cestu určitě nezvládne!

Úniková hra Jungle

V džungli budeš tolik let, než na kostkách padne pět.” Za touto větou stojí spisovatel Chris Van Allsburg, který roku 1981 napsal knihu Jumanji. Ta sleduje dobrodružství skupiny kamarádů, kteří se pustí do hraní deskové hry. Její pravidla buď hráče vtáhnou do džungle nebo rozpoutají peklo v reálném světě. Jediným způsobem, jak to celé skončit, je hru dohrát. V následujících letech vzniklo několik filmů inspirovaných touto knihou a jejím příběhem z džungle.

V únikové hře Jungle se i vy přesvědčíte, že když vás sevře nepropustná džungle, neutečete. Jediná cesta ven je vyřešit její tajemství. Dokážete to? Úniková hra Jungle obsahuje neotřelé rébusy a hádanky. Všechno do sebe přesně a logicky zapadá. Předpokladem úspěchu je především vzájemná spolupráce celého týmu. 

Tak jakou únikovku si vyberte? Těšíme se na vás na Praze 7 a 8.